A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Лебединська гімназія
з початковою школою №4
Лебединської міської ради Сумської області

День цивільного захисту

17 травня 2023 року у закладі пройшов День цивільного захисту. Працювали згідно плану.

  О 8:00 годині відбувся збір керівного складу штабу цивільного  захисту, на якому заслуховувався звіт, щодо готовності та уточнення завдань, у зв’язку з пожежею, за уявним сценарієм. О 8:20 було проведено організаційну лінійку, оголошено план дій. На другому уроці, в цікавій та змістовній формі, класні керівники провели виховні години:

 

 Для учнів 5-6 класів працівниками Лебединського районного сектору ДСНС України було проведено заняття з мінної безпеки. Діти ознайомилися з планом дій під час радіаційної небезпеки, навчалися реагувати  небезпечні знахідки. Для учнів 9 класу було організовано викладачами та студентами Лебединського медичного коледжу ім. професора М.І. Сітенка, майстер-класи з домедичної допомоги в умовах війни.

 Під час навчальної евакуації учні та працівники школи продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення у разі надзвичайних ситуацій.

На першому поверсі школи  учнями та вчителями початкової ланки було організовано  виставку тематичних малюнків, лепбуків. Практичним психологом школи та асистентами вчителів, для дітей з ООП,  проведено руханку «Скоро Перемога!».

На спортивному майданчику школи змагалися  команди  учні 5,7, 8 класів у комбінованій естафеті «Юний рятувальник!». Перемогу здобула команда «Комета». Учні продемонстрували міць, силу, витривалість та командний дух.

Завершальним етапом було проведення підсумкової лінійки, виступ директора школи, нагородження учасників та виступ шкільної агітбригади. Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.

 

15. На виконання наказу МОН України від 06.06.2022 №527, наказу Департаменту освіти і

науки Сумської обласної державної адміністрації від 15.07.2022 № 170-ОД, Управління освіти,молоді та спорту від 17.06.2022 №64-ОД, наказу по закладу від 25.10.2022 №176-ОД «Про реалізацію Концепції національно – патріотичного виховання у закладі по 2025 року», з метою виховання дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності, формування в учнівської молоді високої громадянської активності та національної свідомості, причетності до творення сьогодення України та його майбутнього,національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

Впроваджуючи «Концепцію національно-патріотичного виховання в системі освіти до

2025 року » у закладі розроблено та впроваджується план заходів, використовуються різні форми патріотичного виховання; виховується повага до законодавчих норм; вивчається історія України; здобувачі освіти знайомляться з іменами видатних людей, чиє життя пов’язане з Україною; вивчається історія рідного краю; збираються відомості про героїв України. Крім цього, національно - патріотичне виховання у закладі здійснюється завдяки участі у конкурсах патріотичного напрямку, відзначенням пам’ятних та державних дат історії держави, проведення виховних заходів: до Дня пам᾿яті Героїв Крут, до Дня Героїв Небесної Сотні, до дня українського добровольця, до Дня захисника України, до Дня Гідності та Свободи та інші.

Мета національно - патріотичного виховання, яка стоїть перед педагогами закладу,

конкретизується через систему таких виховних завдань:

- утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;

- виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

- підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника, героя;

- усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини

та її патріотичною відповідальністю;

- сприяння набуттю дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;

- формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;

- утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;

- культивування кращих рис української ментальності - працелюбності, свободи, справедливості,

 

доброти, чесності, бережного ставлення до природи;

- формування мовленнєвої культури;

- спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності,

сепаратизму, шовінізму, фашизму.

Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи, а саме національно

– патріотичного виховання педагогічний колектив на чолі з керівником закладу орієнтується на

відповідну нормативно-правову базу.

Велика увага приділяється волонтерській діяльності у закладі, з початку

повномасштабного вторгнення активізувалася робота волонтерського загону «Милосердя».

Керівник закладу разом із педагогічним, батьківським, учнівським колективами збирають та відправляють допомогу захисникам , а саме підтримка, харчування, речі першої необхідності. Під час вторгнення російських військ на територію громади, у закладі працювала їдальня, яка забезпечувала військових гарячим харчування, поки в

цьому була потреба. Здобувачі освіти створюють малюнки, виготовляють обереги та браслети для захисників, пишуть вірші.

Взяли участь у челенджі «100 питань захиснику», у Всеукраїнському конкурсі «Україна

починається з тебе», «Ми з України».

Із зібраного урожаю надали допомогу родинам здобувачів освіти закладу, які опинилися у

Також педагогічний колектив став ініціатором у придбанні основи для плетінь сіток. Учні, батьки та педагоги активно долучилися до виготовлення маскувальних сіток.

Ці сітки ми передаємо захисникам на прикордонні території, лінії фронту,блокпости громади. Кожна сітка яка була передана наповнювалася частинкою закладу: дитячими малюнками, оберегами, фенічками, ляльками – мотанками, солодощами, які виготовляв та придбавав колектив закладу.

Завдяки згуртованості учнівського, батьківського та педагогічного колективів закладу

провели патріотичну акцію до Дня захисників і захисниць України.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень